Uzasadnienie
U Z AS D N I E N I E
Stosownie do treści art. 57 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 1302), powoływanej dalej jako "P.p.s.a.", skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym, a ponadto zawierać wskazanie zaskarżonej decyzji, postanowienia, innego aktu lub czynności; oznaczenie organu, którego działania lub bezczynności skarga dotyczy oraz określenie naruszenia prawa lub interesu prawnego.
Zgodnie natomiast z art. 46 § 3 P.p.s.a. do pisma należy dołączyć pełnomocnictwo lub jego wierzytelny odpis, jeżeli pismo wnosi pełnomocnik, który w danej sprawie nie złożył jeszcze tych dokumentów przed sądem.
Pismem z 4 października 2018 r. Sąd wezwał pełnomocnika skarżącego do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez nadesłanie pełnomocnictwa do reprezentowania skarżącego przed sądami administracyjnymi, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie to zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 8 października 2018 r. Termin do uzupełnienia braków formalnych skargi upływał zatem z dniem 15 października 2018 r.
Przesyłka stanowiąca odpowiedź na powyższe wezwanie, zawierająca pełnomocnictwo do reprezentowania skarżącego przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie, została nadana w dniu 16 października 2018 r., a więc z uchybieniem wyznaczonego terminu.
W związku z tym należy stwierdzić, że w wyznaczonym terminie pełnomocnik skarżącego nie uzupełnił braków formalnych skargi.
Wobec powyższego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 P.p.s.a., postanowił jak w sentencji.