Uzasadnienie
Zgodnie z treścią art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Stosownie do treści art. 178 w związku z art. 197 § 2 cytowanej ustawy, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W rozpatrywanej sprawie postanowieniem z dnia 20 maja 2008 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie Z. K. na postanowienie o odrzucenie skargi na decyzję Prezesa Wojskowej Agencji Mieszkaniowej z uwagi na niedopuszczalność wniesienia tego środka odwoławczego. Postanowienie z dnia 20 maja 2008 r. zostało doręczone skarżącemu 28 maja 2008 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sprawy), stąd termin do wniesienia zażalenia upłynął 4 czerwca 2008 r. Tymczasem skarżący wniósł zażalenie na powyższe postanowienie dopiero 6 czerwca 2008 r., a więc z uchybieniem terminu. Dodać należy, że datę wniesienia zażalenia Sąd ustalił na podstawie pisma Urzędu Pocztowego R. [...] z dnia 24 czerwca 2008 r., ponieważ z pieczęci Urzędu Pocztowego widniejącej na kopercie, w której skarżący przesłał rozpatrywane zażalenie, nie można było odczytać daty jej nadania.
Z tych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 i art. 194 § 2 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.