Uzasadnienie
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Stosownie do treści art. 178 powołanej ustawy wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Wyrokiem z dnia 23 kwietnia 2015 r., sygn. akt II SA/Wa 2051/14, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę S. O. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] października 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy ponownego naliczenia odprawy. Odpis wskazanego wyżej wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącemu w dniu 29 maja 2015 r., w trybie art. 73 cytowanej ustawy.
W dniu 9 lipca 2015 r. skarżący wniósł skargę kasacyjną od powyższego wyroku wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jej wniesienia. Postanowieniem z dnia 3 września 2015 r., sygn. akt II SA/Wa 2051/14, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił przywrócenia terminu do wniesienia skargi kasacyjnej. Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 2 grudnia 2015 r., sygn. akt I OZ 1547/15, oddalił zażalenie w tej sprawie.
W tej sytuacji należy stwierdzić, że skarga kasacyjna została wniesiona z uchybieniem terminu określonego w art. 177 § 1 powołanej ustawy. Termin ten upłynął bowiem w dniu 29 czerwca 2015 r.
Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 w zw. z art. 177 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji.