Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 9 października 2015 r., sygn. akt II SA/Wa 21/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Iwona Dąbrowska przewodniczący, sprawozdawca
Rozpoznanie
w dniu 9 października 2015 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku [...] Towarzystwa [...] z dnia 23 czerwca 2015 r., o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 czerwca 2015 r., sygn. akt II SA/Wa 21/15
Sprawa
sprawy ze skargi [...] Towarzystwa [...] na decyzje Komendanta Głównego Policji z dnia [...] października 2014 r., nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną sportową zarządza: pozostawić bez rozpoznania wniosek skarżącego o sporządzenie uzasadnienia wyroku.

Uzasadnienie

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 24 czerwca 2015 r., pełnomocnik skarżącego został wezwany do uzupełnienia braków formalnych wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 czerwca 2015 r., sygn. akt II SA/Wa 21/15 z dnia 23 czerwca 2015 r., w terminie 7 dni od doręczenia wezwania, pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania poprzez jego podpisanie. W zarządzeniu określono termin na jego wykonanie wynoszący 7 dni oraz rygor pozostawienia wniosku bez rozpoznania.

Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy stosowne wezwanie zostało doręczone stronie dwukrotnie.Za pierwszym razem przesyłka była awizowana (k- 90), i dlatego w dniu 4 sierpnia 2015 r., ponownie przesłano stronie wezwanie.

Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru przedmiotowego wezwania wynika, że zostało ono doręczone skarżącemu w dniu 10 sierpnia 2015 r., (k- 92), a zatem termin do jego wykonania upłynął w dniu 17 sierpnia 2015 r. W zakreślonym terminie ww. zarządzenie nie zostało jednak wykonane.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje

Zgodnie z art. 49 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie lub poprawienie w terminie siedmiu dni pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania.

Z kolei w świetle art. 49 § 2 ww. ustawy pismo pozostawia się bez rozpoznania jeżeli strona nie uzupełniła lub nie poprawiła pisma w terminie.

Z uwagi na fakt, iż skarżąca nie wykonała wydanego zarządzenia, należało zarządzić pozostawienie jej wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku bez rozpoznania.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 19 czerwca 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.