Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 2 czerwca 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę P. M. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] listopada 2014r., nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną bojową.
Odpis wyroku z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi z urzędu skarżącego- adw. M. K. w dniu 20 lipca 2015 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sprawy).
Natomiast w dniu 20 sierpnia 2015 r. pełnomocnik skarżącego wniósł (data nadania przesyłki) skargę kasacyjną od wyroku z dnia 2 czerwca 2015 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią przepisu art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. (dalej p.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Natomiast w myśl art. 178 p.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W niniejszej sprawie, jak już wyżej wskazano, pełnomocnik organu otrzymał odpis wyroku z uzasadnieniem w dniu 20 lipca 2015 r., a zatem 30-dniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upływał w dniu 19 sierpnia 2015 r. Wnosząc skargę kasacyjną w dniu 20 sierpnia 2015 r. pełnomocnik skarżącego uchybił ustawowemu terminowi, o którym mowa w cytowanym wyżej przepisie art. 177 § 1 p.p.s.a.
Uwzględniając powyższe, Sąd na podstawie art. 178 p.p.s.a. odrzucił skargę kasacyjną.