Uzasadnienie
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270) zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego na postanowienie wojewódzkiego sądu administracyjnego wnosi się w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia.
Stosownie do treści art. 178 powołanej ustawy wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Zgodnie zaś z art. 197 § 2 cytowanej ustawy do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
W niniejszej sprawie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem 5 grudnia 2012 r., sygn. akt II SA/Wa 300/12 odmówił sporządzenia uzasadnienia wyroku z dnia 26 kwietnia 2012 r. Postanowienie to zostało doręczone skarżącemu w dniu 11 grudnia 2012 r. Skarżący wniósł zażalenie na powyższe postanowienie w dniu 28 grudnia 2012 r. Zestawiając datę doręczenia odpisu postanowienia z datą wniesienia zażalenia należy stwierdzić, że zostało ono wniesione z uchybieniem terminu określonego w art. 194 § 2 powołanej ustawy. Termin ten upłynął bowiem w dniu 18 grudnia 2012 r.
Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji.