Uzasadnienie
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na pisemny wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wyrokiem z dnia 5 października 2007 r. sygn. akt II SA/Wa 379/07 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę H. S. na decyzję Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia [...] stycznia 2007 r. nr [...] w przedmiocie świadczenia w drodze wyjątku.
W dniu 26 lutego 2010 r. (data nadania pisma w polskim urzędzie pocztowym) skarżąca złożyła wniosek o sporządzenie uzasadnienia powyższego wyroku.
Należy stwierdzić, że wniosek o sporządzenie uzasadnienia wskazanego wyżej wyroku został wniesiony przez skarżącą z uchybieniem terminu określonego w art. 141 § 2 powołanej ustawy. Termin ten upłynął bowiem w dniu 12 października 2007 r.
Wobec powyższego, na podstawie art. 141 § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji.