Uzasadnienie
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.), powoływanej dalej jako "P.p.s.a.", w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na pisemny wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wyrokiem z dnia 10 października 2017 r., sygn. akt II SA/Wa 474/17, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę L. Z. na orzeczenie Komendanta [...] Policji z dnia [...] stycznia 2017 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary dyscyplinarnej nagany.
W dniu 18 października 2017 r. skarżący złożył do Sądu wniosek o sporządzenie uzasadnienia wskazanego wyżej wyroku wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jego złożenia.
Postanowieniem z dnia 17 listopada 2017 r., sygn. akt II SA/Wa 474/17, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku.
W tej sytuacji należy stwierdzić, że wniosek o sporządzenie uzasadnienia wskazanego wyżej wyroku został wniesiony z uchybieniem terminu określonego w art. 141 § 2 P.p.s.a. Termin ten upłynął bowiem w dniu 17 października 2017 r.
Wobec powyższego, na podstawie art. 141 § 3 P.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji.