Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
W niniejszej sprawie M. W. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Komendanta Głównego Policji z dnia [...] grudnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy.
Z akt administracyjnych wynika, iż odpis zaskarżonego postanowienia Komendanta Głównego Policji z dnia [...] grudnia 2008 r. nr [...] doręczono skarżącemu w dniu 29 grudnia 2008 r. (data na zwrotnym potwierdzeniu odbioru z własnoręcznym podpisem skarżącego). Tymczasem skarga na powyższe postanowienie została nadana w dniu 29 stycznia 2009 r. (data nadania na kopercie znajdującej się w aktach sądowych). Z zestawienia powyższych dat - daty doręczenia postanowienia i daty nadania skargi - wynika, iż skarga została złożona z uchybieniem terminu. Ostatni dzień na wniesienie skargi upłynął bowiem w dniu 28 stycznia 2009 r.
Z tych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji.