Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 § 1 i 54 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu (art. 83 § 3 cyt. ustawy).
W dniu 5 marca 2008 r. (data stempla pocztowego na kopercie) J. D. skierowała - za pośrednictwem Prezesa Wojskowej Agencji Mieszkaniowej - skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję tego organu z dnia z dnia [...] stycznia 2008 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia należności z tytułu opłat za używanie lokalu i opłat pośrednich z tytułu zajmowania lokalu mieszkalnego.
Z akt niniejszej sprawy wynika, że wskazana wyżej decyzja Prezesa Wojskowej Agencji Mieszkaniowej została doręczona skarżącej w dniu 25 stycznia 2008 r., skarga natomiast została wniesiona w dniu 5 marca 2008 r. Zestawiając datę doręczenia zaskarżonej decyzji z datą wniesienia skargi należy stwierdzić, że skarga została wniesiona z uchybieniem terminu określonego w art. 53 § 1 powołanej ustawy. Ostatni dzień terminu do wniesienia skargi upłynął bowiem w dniu 25 lutego 2008 r.
Wobec powyższego, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 w zw. z art. 53 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji.