Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 8 października 2014 r. referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie odmówił S. G. przyznania prawa pomocy.
Odpis orzeczenia został doręczony wnioskodawcy w dniu 22 października 2014 r. wraz ze stosownym pouczeniem o terminie złożenia sprzeciwu jak i skutkach uchybienia terminowi w tym przedmiocie, o czym świadczy zwrotne potwierdzenie odbioru korespondencji znajdujące się w aktach sądowych (k. 39).
S. G. w dniu 30 października 2014 r. (data pieczęci Urzędu Pocztowego na kopercie) wniósł sprzeciw od powyższego postanowienia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 259 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j.: Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej ppsa od postanowienia referendarza dotyczącego odmowy przyznania prawa pomocy przysługuje sprzeciw, który można wnieść w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Natomiast w myśl art. 259 § 2 ppsa, sprzeciw złożony po terminie sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym.
W niniejszej sprawie postanowienie odmawiające S. G. przyznania prawa pomocy zostało mu doręczone w dniu 22 października 2014 r., zatem termin do wniesienia sprzeciwu upłynął w dniu 29 października 2014 r.
Wobec powyższego stwierdzić należy, że złożony w dniu 30 października 2014 r. sprzeciw został wniesiony po terminie i jako taki podlega odrzuceniu.
W tym stanie rzeczy, na mocy art. 259 § 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzeczono, jak w sentencji postanowienia.