Uzasadnienie
Zgodnie z treścią art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.) – zwanej dalej P.p.s.a., w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na pisemny wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
W rozpoznawanej sprawie wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie został ogłoszony 25 listopada 2015 r., a więc termin do wniesienia wniosku o sporządzenie uzasadnienia upłynął 2 grudnia 2015 r. Wyjaśnić należy, że w przedmiotowej sprawie Sąd nie miał obowiązku doręczenia skarżącemu odpisu sentencji wyroku. Tymczasem K. D. nadał wniosek o sporządzenie uzasadnienia w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (co jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu – art. 83 § 3 P.p.s.a.) w dniu 3 grudnia 2015 r., a więc z uchybieniem terminu określonego w art. 141 § 2 P.p.s.a.
W tej sytuacji, na podstawie art. 141 § 3 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.