Uzasadnienie
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku. Odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym (§ 3).
Wyrok w sprawie o sygn. akt II SA/Wa 780/09 został ogłoszony w dniu 12 stycznia 2010 r., natomiast wniosek M. Z. o wydanie wyroku wraz z uzasadnieniem został nadany w dniu 20 stycznia 2010 r., w związku z powyższym został przekroczony siedmiodniowy, przewidziany w ustawie termin do złożenia tego wniosku (ostatnim dniem do złożenia wniosku był dzień 19 stycznia 2010 r.).
W tym stanie rzeczy na mocy art. 141 § 2 i § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, należało postanowić jak w sentencji.