Uzasadnienie
J. R. i J. R. pismem z dnia 24 kwietnia 2017 r. wnieśli skargę na uchwałę Zarządu Dzielnicy [...] w przedmiocie niezakwalifikowania i nieumieszczenia na liście osób oczekujących na najem lokalu.
W odpowiedzi na skargę organ wniósł o jej oddalenie.
Wniosek skarżących o zwolnienie z kosztów sądowych został pozostawiony bez rozpoznania zarządzeniem referendarza sądowego z dnia 1 grudnia 2017 r. (k-20 akt).
Skarga J. R. została odrzucona postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 5 grudnia 2017 r., wobec nieuzupełnienia braków formalnych skargi.
Natomiast skarżąca J. R. zarządzeniem z dnia 8 grudnia 2017 r. została wezwana do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 300 zł - w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania. Jednocześnie została poinformowana o skutkach jego nieuiszczenia (k-34 akt).
Odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu został doręczony stronie w dniu 12 stycznia 2018 r. (zpo, k-44 akt).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
Jak wynika z akt sprawy, wezwanie do uiszczenia wpisu od skargi zostało odebrane osobiście przez skarżącą w dniu 12 stycznia 2018 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru, k-44 akt). Oznacza to, że termin do wykonania wezwania upłynął z dniem z dniem 19 stycznia 2018 r. Do dnia rozpoznania sprawy skarżąca nie uiściła należnego wpisu od skargi.
Z uwagi na powyższe, na podstawie art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji.