Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 listopada 2009 r. sygn. akt II SA/Wa 909/09 sprawy ze skargi C. G. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] kwietnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną myśliwską – skargę oddalił. Pełnomocnik skarżącego - adwokat E. B.bzostała prawidłowo zawiadomiona o terminie rozprawy.
Pismem z dnia 27 lipca 2010 r. pełnomocnik wniosła o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku z dnia 20 listopada 2009 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Zestawienie daty ogłoszenia wyroku (20 listopada 2009 r.) i daty złożenia wniosku o sporządzenie jego uzasadnienia (27 lipca 2010 r.) jednoznacznie wskazuje, że wniosek został złożony po upływie ustawowego terminu. Ostatnim dniem do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia był dzień 27 listopada 2009 r.
Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 141 § 2 i § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w postanowieniu.