Uzasadnienie
Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Natomiast stosownie do treści art. 178 powołanej ustawy wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W rozpoznawanej sprawie odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącemu w dniu 21 grudnia 2009 r., zatem termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 20 stycznia 2010 r. Tymczasem skargę kasacyjną skarżący wniósł dopiero w dniu 22 stycznia 2010 r., a więc z uchybieniem terminu, zatem skarga kasacyjna podlega obligatoryjnemu odrzuceniu.
Wobec powyższego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.