Uzasadnienie
Zgodnie z treścią art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie wnosi się do sądu, w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia stronie odpisu postanowienia.
W niniejszej sprawie odpis postanowienia z dnia 18 stycznia 2010r został doręczony pełnomocnikowi skarżącego ustanowionemu z urzędu w dniu 27 stycznia 2010r., co wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru.
Termin na wniesienie zażalenia upływał zatem w dniu 3 lutego 2010r. Zażalenie wniesione zostało bezpośrednio przez skarżącego i zostało nadane na poczcie w dniu 17 lutego 2010r. (data stempla pocztowego), czyli po upływie ustawowego terminu.
Zgodnie z art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy-Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Zatem konsekwencją wniesienia zażalenia po upływie terminu jest, stosownie do treści cytowanego przepisu ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, jego odrzucenie.
Mając powyższe na uwadze, Sąd na mocy powołanego art. 178 w związku z art. 197 § 2 w/w ustawy, orzekł jak w sentencji postanowienia.