Uzasadnienie
Zarządzeniami z dnia 7 września 2010 r. Przewodniczący Wydziału wezwał każdego ze skarżących do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 zł - w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie doręczono skarżącym w dniu 21 września 2010 r. (k. 38-42); termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął w dniu 28 września 2010 r. W. K. i K. J.-[...] nie uiścili wymaganej opłaty sądowej (k. 46-47).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje.
Stosownie do treści art. 220 § 3 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania [o którym mowa w § 1] nie został uiszczony należny wpis. Zgodnie z art. 220 § 1 tej ustawy termin do uiszczenia wpisu wynosi 7 dni od dnia doręczenia wezwania.
W niniejszej sprawie skarżący W. K. i K. J.-[...], każdy prawidłowo wezwany do uiszczenia wpisu od skargi, nie uiścili przedmiotowych opłat sądowych, jak również w czasie biegu terminu do uiszczenia wpisu nie zostali zwolnieni od obowiązku ich poniesienia.
W tym stanie rzeczy Sąd na podstawie art. 220 § 3 wyżej wskazanej ustawy orzekł jak w sentencji postanowienia.
/-/ B.Drzazga