Uzasadnienie
P. D. złożył skargę na bezczynność Prezesa Sądu Okręgowego w [...] w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej.
Wobec faktu, że skarga obarczona była brakiem fiskalnym, zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II WSA w Rzeszowie z dnia 27 lipca 2017 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
W zakreślonym terminie P. D. zwrócił się o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych i ustanowienia adwokata.
Prawomocnym i ostatecznym postanowieniem z dnia 17 listopada 2017 r., sygn. II SAB/Rz 63/17 WSA w Rzeszowie utrzymał w mocy postanowienie referendarza sądowego z dnia 26 września 2017 r. o odmowie przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych i ustanowienia adwokata.
W tej sytuacji Przewodniczący Wydziału II WSA w Rzeszowie zarządzeniem z 21 listopada 2017 r. wezwał P. D. do wykonania prawomocnego zarządzenia z 27 lipca 2017 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Zgodnie bowiem z art. 230 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm. – zwanej dalej "P.p.s.a."), od pism wszczynających postępowanie przed sądami administracyjnymi w danej instancji, w tym od skargi, pobiera się wpis stosunkowy lub stały.
Wezwanie zostało przesłane na podany w skardze adres i doręczone P. D., przy zachowaniu rygorów określonych w P.p.s.a., w dniu 7 grudnia 2017 r.
Termin do uiszczenia wpisu mijał z dniem 14 grudnia 2017 r. (czwartek). Pomimo tego wezwania i upływu wskazanego terminu wpis nie został uiszczony.
Zgodnie z art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez Sąd.
W tym stanie rzeczy, działając na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a. w zw. z art. 58 § 3 P.p.s.a., Sąd orzekł jak w sentencji.