Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia [...] kwietnia 2021 r. w sprawie o sygn. akt II SAB/Sz 50/21 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie odrzucił skargę D. W. na bezczynność Burmistrza Miasta w przedmiocie wykonania uchwały.
Odpis postanowienia wraz z pouczeniem o przysługującym środku zaskarżenia oraz sposobie i trybie jego wniesienia został doręczony skarżącemu w dniu 10 maja 2021 r. (k. 34).
Pismem z dnia 17 maja 2021 r. nadanym w urzędzie pocztowym D. W. wniósł skargę kasacyjną od wskazanego postanowienia. W związku z niepodpisaniem wskazanego środka zaskarżenia zarządzeniem z dnia 20 maja 2021 r. skarżący został wezwany do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej z dnia 17 maja 2021 r. poprzez jej podpisanie lub nadesłanie odpisu własnoręcznie podpisanej skargi kasacyjnej – w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.
Przesyłka sądowa zawierająca odpis wskazanego zarządzenia wraz z pouczeniem została doręczona skarżącemu dnia 24 maja 2021 r., (zwrotne potwierdzenie odbioru - k. 40). Jednakże zakreślony w wezwaniu termin do uzupełnienia braku formalnego skargi kasacyjnej upłynął bezskutecznie z dniem 31 maja 2021 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 176 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm. dalej: "p.p.s.a."), skarga kasacyjna powinna czynić zadość m.in. wymaganiom przewidzianym dla pisma strony. Natomiast art. 46 § 1 pkt 4 p.p.s.a. stanowi, że każde pismo strony powinno zawierać podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika.
Stosownie zaś do art. 177a p.p.s.a. jeżeli skarga kasacyjna nie spełnia wymagań przewidzianych w art. 176, innych niż przytoczenie podstaw kasacyjnych i ich uzasadnienie, przewodniczący wzywa stronę do usunięcia braków w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Wniesiona przez skarżącego skarga kasacyjna nie została podpisana, zatem konieczne stało się wezwanie skarżącego do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 24 maja 2021 r., jednakże w zakreślonym terminie, czyli do dnia 31 maja 2021 r. skarżący nie uzupełnił wspomnianego braku i nie podpisał skargi kasacyjnej, ani też nie nadesłał odpisu własnoręcznie podpisanej skargi kasacyjnej.
Zgodnie z brzmieniem art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuca na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Mając powyższe na uwadze Sąd stosownie do art. 178 p.p.s.a. orzekł, jak w sentencji.