Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 20 lipca 2016 r., sygn. akt II SAB/Wa 1113/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA Olga Żurawska – Matusiak (spr.)
Rozpoznanie
w dniu 20 lipca 2016 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi W. S. na przewlekłość Wójta Gminy K. w przedmiocie rozpoznania wniosku z dnia 3 września 2015 r., o dostęp do informacji publicznej postanawia odrzucić skargę.

Uzasadnienie

W. S. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na przewlekłość Wójta Gminy K. w przedmiocie rozpoznania wniosku z dnia 3 września 2015 r., o udostępnienie informacji publicznej.

W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału II z dnia 17 grudnia 2015 r., (k-13) skarżący pismem z dnia 17 grudnia 2015 r., (k-15) został wezwany do uiszczenia wpisu od skargi w terminie 7 dni od doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia (art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi t.j. Dz. U z 2012 r., poz. 270). W terminie otwartym dla uiszczenia wpisu skarżący złożył do Sądu wniosek o przyznanie prawa pomocy, który postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 26 lutego 2016 r., został rozpoznany odmownie (k-39). Kolejnym wezwaniem Przewodniczącego Wydziału II z dnia 10 czerwca 2016 r., (k-51) skarżący został zobowiązany do wykonania prawomocnego wezwania uiszczenia wpisu od skargi z dnia 17 grudnia 2015 r. (k-51).

Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwania wynika, że zostało ono doręczone skarżącemu w dniu 17 czerwca 2016 r. (k-53), a zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął 24 czerwca 2016 r. Wskazać należy, że z treści notatki oddziału finansowo – budżetowego z dnia 15 lipca 2016 r., wynika, że skarżący nie uiścił wpisu od skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje

Stosownie do treści art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – dalej powołana jako p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.

Jak zaznaczone zostało już wcześniej W. S. mimo wezwania Sądu, w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, to jest do dnia 24 czerwca 2016 r., nie uiścił należnego wpisu do czego został zobowiązany wezwaniem z dnia 10 czerwca 2016 r.

Z tych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 26 lutego 2016 r., dokument z 27 stycznia 2016 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.