Uzasadnienie
W dniu 2 listopada 2009 r. D. P. i J. B. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na bezczynność Prezydenta W. w zakresie rozpatrzenia ich wniosku z dnia [...] lipca 2009 r. o udostępnienie informacji publicznej. Skargę tę podpisał wyłącznie J. B. Pismem z dnia 4 grudnia 2009 r. Sąd wezwał skarżącą D. P. do usunięcia, w terminie 7 dni, braków formalnych skargi pod rygorem jej odrzucenia w zakresie dotyczącym jej osoby, poprzez podpisanie skargi. Wezwanie to zostało doręczone skarżącej w dniu 25 stycznia 2010 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sądowych sprawy).
W dniu 2 lutego 2010 r. (data stempla pocztowego) skarżący J. B. złożył do Sądu pismo, do którego załączył skargę, podpisaną własnoręcznie przez D. P. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje:
Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.), sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Jak wynika z akt niniejszej sprawy, pomimo prawidłowo doręczonego pisma z dnia 4 grudnia 2009 r. (wraz z pouczeniem o skutkach nieuzupełnienia braków formalnych skargi w zakreślonym terminie), skarżąca D. P. wykonała wezwanie Sądu z uchybieniem wskazanego w nim siedmiodniowego terminu. Termin ten upływał bowiem w dniu 1 lutego 2010 r., zaś pismo strony skarżącej, zawierające podpisaną skargę, zostało złożone w dniu 2 lutego 2010 r., tj. z jednodniowym opóźnieniem.
Na marginesie stwierdzić należy, iż odrzucenie skargi D. P. nie ma wpływu na rozpoznanie skargi J. B w niniejszej sprawie.
Wobec powyższego, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 powołanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w postanowieniu.