Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 10 kwietnia 2015 r. sygn. akt II SAB/Wa 306/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił J. S. przyznania prawa pomocy.
Odpis przedmiotowego postanowienia wraz z pouczeniem, że przysługuje na nie zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, złożone w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia, skarżący otrzymał w dniu 16 kwietnia 2015 r.
W dniu 24 kwietnia 2015 r. skarżący nadał w polskiej placówce pocztowej zażalenie na postanowienie z dnia 10 kwietnia 2015 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz. U. z 2012 r, poz. 270 ze zm.), dalej ppsa, zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.
Natomiast na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 ppsa, zażalenie wniesione po upływie terminu podlega odrzuceniu na posiedzeniu niejawnym.
Mając na uwadze, że odpis postanowienia wraz ze stosownym pouczeniem doręczono skarżącemu w dniu 16 kwietnia 2015 r., termin do wniesienia zażalenia upłynął skarżącemu w dniu 23 kwietnia 2015 r. Skarżący wniósł zażalenie w dniu 24 kwietnia 2015 r., a zatem z uchybieniem terminu do jego wniesienia, który nie został przywrócony.
W związku z powyższym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 w związku z art. 194 § 2 oraz w związku z art. 197 § 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł, jak w sentencji postanowienia.