Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 11 kwietnia 2013 r., sygn. akt II SAB/Wa 499/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Iwona Dąbrowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 11 kwietnia 2013 r. na posiedzeniu niejawnym skargi W. S. na bezczynność Wojewody [...] w przedmiocie rozpatrzenia wniosku z dnia 31 października 2012 r. o udostępnienie informacji publicznej postanawia - odrzucić skargę -

Uzasadnienie

W. S. pismem z dnia 27 listopada 2012 r. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na bezczynność Wojewody [...] w przedmiocie rozpatrzenia wniosku z dnia 31 października 2012 r. o udostępnienie kopii zgłoszenia do Prokuratora Rejonowego w [...] z dnia [...] stycznia 2011 r. oraz postanowienia Prokuratora Rejonowego w [...] z dnia [...] stycznia 2011 r. o odmowie wszczęcia śledztwa.

W odpowiedzi na skargę organ wniósł o jej oddalenie względnie o umorzenie postępowania.

Zarządzeniem z dnia 21 grudnia 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wezwał W. S. do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

W terminie otwartym do uiszczenia wpisu W. S. złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie całkowitym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienie adwokata.

Postanowieniem z dnia 16 stycznia 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił przyznania prawa pomocy.

W związku z powyższym, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wezwał W. S. do wykonania zarządzenia Przewodniczącego Wydziału II z dnia 21 grudnia 2012 r., w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

Z załączonego do akt zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwania wynika, że doręczono je W. S. w dniu 4 marca 2013 r. Zatem termin na usunięcie braku formalnego w postaci uiszczenia wpisu sądowego upływał z dniem 11 marca 2013 r.

Zgodnie z informacją udzieloną w dniu 8 kwietnia 2013 r. przez Oddział Finansowo-Budżetowy tutejszego Sądu, w rejestrze opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie brak jest wpisu od skargi, wniesionego przez W. S., w wysokości 100 zł. Sprawdzony został okres do dnia 4 kwietnia 2013 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., dalej jako "p.p.s.a.") sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata sądowa. Opłatą sądową jest między innymi wpis od skargi (art. 212 § 1 p.p.s.a.). Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu (art. 220 § 3 p.p.s.a.).

Skarżący otrzymał wezwanie do uiszczenia wpisu 4 marca 2013 r. Wobec tego, termin do jego uiszczenia upłynął z dniem 11 marca 2013 r. W rejestrze opłat sądowych stwierdzono do dnia 4 kwietnia 2013 r. brak wpisu w niniejszej sprawie.

W związku z faktem, iż skarżący nie uiścił wpisu od skargi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 1 i § 3 p.p.s.a., postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 16 stycznia 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.