Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 16 lipca 2020 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił skargę Prokuratora Rejonowego w K. na uchwałę Rady Gminy [...] z dnia 19 grudnia 2018 r. nr [...] w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 r.
W dniu 24 lipca 2020 r. (zob.: data stempla pocztowego na kopercie – k. 33 akt sądowych) Prokurator Rejonowy w K. złożył wniosek o nadesłanie wydanego wyroku z dnia 16 lipca 2020 r. wraz z uzasadnieniem.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; powoływanej dalej w skrócie jako "p.p.s.a.") w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Należy wskazać, że w niniejszej sprawie wyrok oddalający skargę zapadł i został ogłoszony na rozprawie w dniu 16 lipca 2020 r., zatem pierwszym dniem terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku przez stronę postępowania był 17 lipca 2020 r. Ostatnim dniem tego terminu był 23 lipca 2020 r. Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku oddalającego skargę Prokurator Rejonowy w K. złożył zaś w dniu 24 lipca 2020 r. (data stempla pocztowego na kopercie) a więc po upływie wyżej wskazanego, ustawowego terminu. Jednocześnie należy wskazać, że w realiach rozpatrywanej sprawy nie miał zastosowania wyjątek określony w art. 177 § 2 zdanie drugie p.p.s.a.
Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne jak i wskazane regulacje normatywne Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zobligowany był odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku, o czym orzeczono jak w sentencji postanowienia na podstawie art. 141 § 2 i § 3 p.p.s.a.