Uzasadnienie
W dniu 30 kwietnia 2021 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku wpłynęła skarga Gminy Miasta G. (zwanej dalej także "skarżącą") na decyzję Zarządu Województwa [...] z dnia 16 lutego 2021 r. orzekającą w przedmiocie zwrotu przez skarżącą (beneficjenta) środków stanowiących dofinansowanie projektu na podstawie umowy nr [...] stanowiącą załącznik do uchwały nr [...] Zarządu Województwa [...] z dnia 16 lutego 2021 w sprawie wydania decyzji o zwrocie środków dofinansowania przyznanych beneficjentowi na podstawie umowy nr [...] o dofinansowanie projektu pt.: "System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w G." współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa [...] na lata 2014-2020 wraz z odsetkami w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych.
Stosownie do art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm. – dalej jako: "p.p.s.a."), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika z akt sprawy zaskarżona decyzja (wraz z ww. uchwałą nr [...]) została skarżącej doręczona w dniu 26 lutego 2021 r. (vide: zwrotne potwierdzenia odbioru w aktach administracyjnych – k. 723-724), a zatem ustawowy termin na złożenie skargi upłynął w dniu 29 marca 2021 r. Skarga do sądu administracyjnego została złożona w dniu 1 kwietnia 2021 r., co – wobec nieczytelności stempla pocztowego na kopercie, w której została przesłana przedmiotowa skarga – zostało ustalone poprzez zestawienie numeru przesyłki poleconej zawierającej skargę z informacją z prowadzonego przez pocztę sytemu śledzenia przesyłek - "Tracking" (vide: koperta z nadanym nr przesyłki poleconej oraz wydruk informacji o ww. przesyłce z systemu "Tracking" – k. 13 i 14 akt sądowych). Z zestawienia powyższych dat bezsprzecznie wynika, że skarga została złożona po upływie terminu określonego w art. 53 § 1 p.p.s.a.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia, o czym Sąd orzekł - na podstawie art. 58 § 3 w zw. z § 1 pkt 2 p.p.s.a. – w punkcie 1. sentencji postanowienia.
W przedmiocie kosztów orzeczono stosownie do art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a. – punkt 2. sentencji postanowienia.