Uzasadnienie
Skarżący G. S. wniósł w dniu 19 maja 2021 r. (data stempla pocztowego) skargę na postanowienie Nadleśniczego Nadleśnictwa z dnia 16 marca 2021 r.nr [...] w przedmiocie przywrócenia terminu do wniesienia odwołania od protokołu ostatecznego szacowania szkody. Postanowienie to doręczono skarżącemu w dniu 22 marca 2021 r. (k.96 akt administracyjnych).
Jednocześnie skarżący wniósł o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.
Prawomocnym postanowieniem z dnia 9 lipca 2021 r., sygn. akt III SA/Gd 471/21, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku odrzucił wniosek skarżącego o przywrócenie terminu do wniesienia skargi na postanowienie Nadleśniczego Nadleśnictwa z dnia 16 marca 2021 r. nr [...] w przedmiocie przywrócenia terminu do wniesienia odwołania od protokołu ostatecznego szacowania szkody.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz.U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.), dalej jako "p.p.s.a.", skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
W niniejszej sprawie zaskarżone postanowienie doręczono skarżącemu w dniu 22 marca 2021 r. (k.96 akt administracyjnych). Termin do wniesienia skargi upływał zatem w dniu 21 kwietnia 2021 r.
Skarga została wniesiona w dniu 19 maja 2021 r. (k. 5 akt sądowoadministracyjnych), czyli niewątpliwie po upływie terminu do jej wniesienia.
Wniosek skarżącego o przywrócenie terminu do wniesienia skargi został odrzucony opisanym powyżej postanowieniem z dnia 9 lipca 2021 r.
W myśl art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
W tym stanie rzeczy Sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., skargę odrzucił.
O kosztach Sąd orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.