Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 3 stycznia 2020 r. sygn. akt III SA/Gd 568/19 Wojewódzki Sądu Administracyjny w Gdańsku odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do uiszczenia wpisu od skargi.
Postanowienie zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 13 stycznia 2020 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru, k. 56 akt sądowych) wraz z pouczeniem o prawie wniesienia zażalenia do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia, za pośrednictwem tutejszego Sądu.
Ł. A. wniósł zażalenie na opisane wyżej postanowienie w dniu 22 stycznia 2019 r. (dowód: data stempla pocztowego na kopercie, k. 65 akt sądowych), a więc po terminie dla dokonania tej czynności, który upłynął z dniem 20 stycznia 2019 r.
Zgodnie z art. 85 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. 2019, poz. 2325 ze zm., dalej powoływanej w skrócenie jako "p.p.s.a.".) czynność dokonana po terminie jest bezskuteczna. Stosowanie zatem do art. 178 p.p.s.a. w zw. art. 197 § 2 p.p.s.a. zażalenie wniesione po upływie terminu podlega odrzuceniu przez sąd pierwszej instancji na posiedzeniu niejawnym i nie podlega dalszemu merytorycznemu rozpoznaniu.
Z powyższych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku odrzucił zażalenie skarżącego z dnia 22 stycznia 2020 r. na podstawie art. 178 p.p.s.a. w zw. art. 197 § 2 p.p.s.a.