Uzasadnienie
Zgodnie z art. 141 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się jedynie na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku.
W niniejszej sprawie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku wyrokiem z dnia 4 października 2018 r. oddalił skargę wniesioną przez skarżącego.
Siedmiodniowy termin na złożenie wniosku o uzasadnienie tego wyroku upłynął w dniu 11 października 2018 r.
Skarżący złożył wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku w dniu 20 grudnia 2018 r., a więc po upływie wskazanego powyżej terminu. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku prawomocnym postanowieniem z dnia 13 marca 2019 r., sygn. akt III SA/Gd 578/18, odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia ww. wyroku.
Mając na uwadze powyższe Sąd stwierdzając, że skarżący zgłosił wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku po upływie terminu do jego wniesienia, na podstawie art. 141 § 3 p.p.s.a. odmówił sporządzenia uzasadnienia wyroku.