Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańskuz 23 grudnia 2013 r., sygn. akt III SA/Gd 743/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
Skład
Sędzia WSA Jolanta Sudoł przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 23 grudnia 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi S. Ł. na decyzję Wojewody [...] z dnia 7 czerwca 2013 r., nr [...] w przedmiocie wymeldowania z pobytu stałego postanawia odrzucić skargę.

Uzasadnienie

S.Ł. w dniu 9 sierpnia 2013 r. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na decyzję Wojewody [...] z dnia 7 czerwca 2013 r. wydaną w przedmiocie wymeldowania skarżącego z pobytu stałego.

Wraz ze skargą złożył wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.

Postanowieniem z dnia 26 września 2013 r., sygn. akt III SA/Gd 743/13 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do wniesieniu skargi.

Postanowieniem z dnia 3 grudnia 2013 r. sygn. akt II OZ 1110/13 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie skarżącego na ww. rozstrzygnięcie, stwierdzając, że dokonana przez Sąd I instancji ocena braku postaw do przywróceniu terminu do wniesienia skargi, była prawidłowa.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje

Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej jako p.p.s.a.), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.

Decyzja organu odwoławczego została skutecznie doręczona skarżącemu w dniu 13 czerwca 2013 r. wraz z pouczeniem o terminie i sposobie wniesienia skargi. Uwzględniając treść art. 83 § 2 p.p.s.a. termin do wniesienia skargi upływał z dniem 15 lipca 2013 r. Skarżący wniósł skargę w dniu 9 sierpnia 2013 r.

Fakt wniesienia skargi po terminie nie jest kwestionowany przez skarżącego, który zwrócił się do Sądu z wnioskiem o przywrócenie uchybionego terminu. Jak wskazano wyżej, wniosek ten nie został jednak uwzględniony z uwagi na zawinione uchybienie terminu przez stronę, na co wskazano w postanowieniu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 26 września, a następnie w postanowieniu Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 3 grudnia, 2013 r.

Jak stanowi art. 58 § 1 pkt 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.

Mając na względzie opisane wyżej okoliczności Sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 w związku z art. 53 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi odrzucił skargę.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 14 lutego 2014 r., dokument z 18 października 2013 r., dokument z 26 września 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.