Uzasadnienie
Zaskarżona decyzja Wojewody została doręczona skarżącemu T. K. w dniu 8 lipca 2013 r. (vide: zwrotne potwierdzenie odbioru znajdujące się w aktach administracyjnych organu II instancji). Przedmiotowa decyzja zawierała pouczenie o trybie i terminie do wniesienia skargi do sądu administracyjnego, za pośrednictwem Wojewody.
Zgodnie z treścią art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, ze zm.) skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi. Stosownie zaś do art. 53 § 1 tej ustawy skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Termin do wniesienia skargi upływał dla skarżącego T. K. w dniu 7 sierpnia 2013 r.
Jak wynika z akt sprawy, T. K. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na opisaną decyzję Wojewody za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego, dopiero w dniu 12 sierpnia 2013 r. (vide: koperta z datą stempla pocztowego karta 5), a zatem po upływie ustawowego terminu przewidzianego do jej wniesienia.
Mając na względzie powyższe Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skargę jako spóźnioną odrzucił.