Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 23 stycznia 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę Towarzystwa Ubezpieczeń [...] S.A. z siedzibą w S. na decyzję wojewody z dnia 8 lipca 2015 r. nr [...] w przedmiocie wydania kopii karty zgonu.
W piśmie z dnia 2 lutego 2018 r. (data stempla pocztowego) Towarzystwo Ubezpieczeń [...] S.A. z siedzibą w S. wniosło o sporządzenie uzasadnienia wyroku z dnia 23 stycznia 2018 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zważył, co następuje
Wniosek, jako wniesiony po terminie, nie mógł zostać uwzględniony.
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku- Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017r., póz. 1369 ze zm. -oznaczana dalej jako P.p.s.a.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie czternastu dni od dnia zgłoszenia wniosku. W myśl art. 141 § 3 P.p.s.a., odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym.
Wyrok oddalający skargę został wydany w dniu 23 stycznia 2018 r. Siedmiodniowy termin, liczony od tego dnia ogłoszenia wyroku, upłynął w dniu 30 stycznia 2018 r. Tymczasem skarżąca złożyła wniosek o uzasadnienie wyroku w dniu 2 lutego 2018 r., a zatem już po upływie ustawowego terminu, nie wnosząc jednocześnie o jego przywrócenie.
Wobec powyższego Sąd oddalił wniosek o sporządzenie uzasadnienia opisanego wyżej wyroku, za podstawę przyjmując art. 141 § 1 i § 2 P.p.s.a.