Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 27 listopada 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę T. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] maja 2013 r., nr [...], w przedmiocie skierowania na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji w zakresie prawa jazdy.
Odpis powyższego wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony stronie skarżącej w dniu 5 stycznia 2014 r. (k. 39 akt sądowych).
W dniu 6 lutego 2014 r. pełnomocnik strony skarżącej złożył od powyższego wyroku skargę kasacyjną (k. 47 akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 173 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: "P.p.s.a.") od wydanego przez wojewódzki sąd administracyjny wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Natomiast zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Stosownie do art. 178 P.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu.
W przedmiotowej sprawie wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu został doręczony stronie skarżącej w dniu 5 stycznia 2014 r., a zatem termin do złożenia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 4 lutego 2014 r. Skarga kasacyjna została natomiast wniesiona w dniu 6 lutego 2012 r.
W tym stanie rzeczy Sąd na podstawie art. 178 P.p.s.a. orzekł jak w punkcie pierwszym sentencji postanowienia. Na podstawie art. 232 § 1 pkt. 1 P.p.s.a. sąd postanowił jak w punkcie drugim sentencji postanowienia.