Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniuz 7 września 2017 r., sygn. akt III SA/Po 118/17

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Skład
Sędzia NSA Maria Lorych-Olszanowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 7 września 2017 r., na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi N. C. na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w P. z [...] listopada 2016 r., nr [...], w przedmiocie wykreślenia wpisu do ewidencji producentów

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

Postanowieniem z 28 czerwca 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu odmówił stronie skarżącej wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji. Postanowienie to doręczone zostało profesjonalnemu pełnomocnikowi skarżącej 13 lipca 2017 r.

Zażalenie na powyższe postanowienie złożono 27 lipca 2017 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje

Zgodnie z art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm., dalej: "P.p.s.a."), wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Skoro zaskarżone postanowienie z 28 czerwca 2017 r. zostało doręczone skarżącej 13 lipca 2017 r., to siedmiodniowy termin do wniesienia zażalenia (art. 194 § 2 P.p.s.a.) upływał 20 lipca 2017 r., natomiast skarżąca złożyła ten środek zaskarżenia dopiero 27 lipca 2017 r.

Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 P.p.s.a., orzeczono jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 5 lipca 2018 r., dokument z 10 stycznia 2018 r., dokument z 28 czerwca 2017 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.