Uzasadnienie
Postanowieniem z 28 czerwca 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu odmówił stronie skarżącej wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji. Postanowienie to doręczone zostało profesjonalnemu pełnomocnikowi skarżącej 13 lipca 2017 r.
Zażalenie na powyższe postanowienie złożono 27 lipca 2017 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm., dalej: "P.p.s.a."), wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Skoro zaskarżone postanowienie z 28 czerwca 2017 r. zostało doręczone skarżącej 13 lipca 2017 r., to siedmiodniowy termin do wniesienia zażalenia (art. 194 § 2 P.p.s.a.) upływał 20 lipca 2017 r., natomiast skarżąca złożyła ten środek zaskarżenia dopiero 27 lipca 2017 r.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 P.p.s.a., orzeczono jak w sentencji postanowienia.