Uzasadnienie
Zaskarżona decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w L została doręczona stronom w dniu 4 listopada 2013 r. z prawidłowym pouczeniem o trybie i terminie wniesienia skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Skarga została nadana przez pełnomocnika stron do tutejszego Sądu listem poleconym w dniu 16 grudnia 2013 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j. t. - Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
W niniejszej sprawie termin ten upływał ostatecznie z dniem 4 grudnia 2013r., skarga została zaś wniesiona po upływie tego terminu – w dniu 16 grudnia 2013 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu postanowieniem z dnia 27 lutego 2014 r. odmówił przywrócenia terminu do wniesienia skargi, a Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 16 maja 2014 r. (Sygn. akt II FZ 603/14) oddalił zażalenie W S i S S na powyższe postanowienie.
W tym stanie rzeczy Sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.