Uzasadnienie
Pismem nadanym dnia... września 2014 r. X. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Poznaniu z dnia... sierpnia 2014 r., nr...
Zarządzeniem z dnia... października 2014 r. Przewodniczący Wydziału III wezwał do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości... zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu tego zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
W dniu... października 2014 r. skarżący wniósł o przyznanie mu prawa pomocy w zakresie częściowym poprzez zwolnienie z obowiązku uiszczenia wpisu od skargi.
Postanowieniem z dnia 26 lutego 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy. W dniu 13 maja 2015 r. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie strony na to postanowienie (sygn. akt I GZ 228/15).
W związku z powyższym zarządzeniem z dnia 1 czerwca 2015 r. Przewodniczący Wydziału III wezwał skarżącego do wykonania zarządzenia z dnia 7 października 2014 r., tj. do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie... zł – w terminie siedmiu dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Termin do uiszczenia wpisu od skargi zakończył bieg dnia 15 czerwca 2015 r. (k.... akt sądowych).
Skarżący nie uiścił w tym terminie należnego wpisu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
W myśl art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2012 r., poz. 270, dalej: p.p.s.a.), Sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
W niniejszym przypadku, pomimo wezwania Sądu do uiszczenia wpisu od skargi, skarżący nie uiścił należnej kwoty z tego tytułu. W takiej sytuacji skarga podlega odrzuceniu.
Wobec powyższego, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., orzeczono, jak w sentencji.