Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniuz 17 marca 2009 r., sygn. akt III SA/Po 266/08

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Skład
Sędzia WSA Mirella Ławniczak przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 17 marca 2009r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi J. S. na decyzję Wojewody W. z dnia (...)., nr (...) w przedmiocie wymeldowania postanawia odrzucić skargę /-/ Mirella Ławniczak T.M.d WSA/post..1 – sentencja postanowienia

Uzasadnienie

J. S. wniósł skargę na decyzję Wojewody W. z dnia (...), nr (...) utrzymującą w mocy decyzję Prezydenta Miasta P. z dnia (...), nr (...) w przedmiocie wymeldowania z pobytu stałego z lokalu nr (...) na os. (...) w P. W odpowiedzi na wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości (...) zł J. S. złożył wypełniony na urzędowym formularzu wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych i ustanowienia adwokata.

Postanowieniem z dnia 11 grudnia 2008r. referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy. Orzeczenie to uprawomocniło się od dnia 25 grudnia 2008r.

Zarządzeniem z dnia 7 stycznia 2009r. skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie (...) zł, w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia.

Odpis zarządzenia zgodnie z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) dotyczącym doręczenia zastępczego, został dwukrotnie awizowany skarżącemu w dniach 12 i 20 stycznia 2009r. (k. 47 akt sądowych). Zatem zgodnie z niniejszym przepisem doręczenie uznano za dokonane z upływem ostatniego dnia siedmiodniowego okresu przewidzianego do odbioru awizowanej przesyłki tj. z dniem 27 stycznia 2009r.

J. S. nie wykonał zarządzenia w zakreślonym 7- dniowym terminie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Z kolei § 3 art. 220 wyżej wymienionej ustawy stanowi między innym, że skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

W przedmiotowej sprawie, zarządzenie wzywające skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie (...) zł zostało doręczone, zgodnie z art. 73 cyt. ustawy, dotyczącym doręczenia zastępczego, w dniu 20 stycznia 2009r. Ostatni dzień terminu określonego zarządzeniem z dnia 7 stycznia 2009r. przypadał na 27 stycznia 2009r.

Skarżący nie uiścił w wyznaczonym terminie wpisu od skargi. W konsekwencji Sąd zastosował rygor przewidziany w zarządzeniu i na podstawie powołanych przepisów, orzekł jak w sentencji.

/-/ Mirella Ławniczak

T.M.d

Pod tą sygnaturą także: dokument z 11 grudnia 2008 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.