Uzasadnienie
Strona skarżąca skorzystała z prawa do wniesienia zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 29 sierpnia 2018 roku (k. 42 akt sądowych).
Pismem z dnia 13 września 2018 roku strona została zobowiązana do usunięcia braków zażalenia poprzez podpisanie zażalenia, nadesłanie jednego egzemplarza odpisu zażalenia oraz nadesłanie dokumentu, z którego wynika uprawnienie do podpisania zażalenia, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia zażalenia (k. 44 akt sadowych).
Wezwanie zostało prawidłowo doręczone stronie skarżącej w dniu 17 września 2018 roku (k. 45 akt sądowych). Termin na jego wykonanie upływał z dniem 24 września 2018 roku.
Każde pismo strony powinno zawierać podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika art. 46 §1 pkt 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. 2018, poz. 1302 – dalej P.p.s.a.). Do pisma strony należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom – art. 47 §1 P.p.s.a. Natomiast podmiot działający za osobę prawną ma obowiązek wykazać swoje umocowanie dokumentem przy pierwszej czynności w postępowaniu - art. 29 P.p.s.a.
Wezwanie do usunięcia braków formalnych zażalenia, pomimo wyczerpania trybu z art. 49 §1 P.p.s.a. oraz upływu ustawowego terminu, nie zostało wykonane.
W konsekwencji zażalenie posiada wady uniemożliwiające nadanie mu merytorycznego biegu.
Z uwagi na powyższe, na podstawie 197 §2 w związku z art. 178 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.