Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu na rozprawie w dniu 18 listopada 2008r. wydał wyrok oddalający skargę K.M. na decyzję Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia [...]., nr [...] w przedmiocie uchybienia terminu do wniesienia odwołania od decyzji dotyczącej płatności do gruntów rolnych.
Skarżąca w piśmie z dnia 21 lutego 2009 r., nadanym w dniu 23 lutego 2009 r. (k.
- 31) wniosła o doręczenie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem.
Zgodnie z przepisem art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 roku, Nr 153, poz. 1270) w sprawach, w których skargę oddalono uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od ogłoszenia wyroku (albo doręczenia odpisu sentencji wyroku).
Uwzględniając fakt, iż przedmiotowy wyrok oddalający skargę został ogłoszony dnia 18 listopada 2008r., stwierdzić należy, że siedmiodniowy termin do zgłoszenia wniosku o uzasadnienie wyroku upłynął w dniu 25 listopada 2008r.
Z powyższego wynika, że pismo z dnia 21 lutego 2009r., nadane w dniu 23 lutego 2009r. zawierające wniosek o doręczenie odpisu wyroku z uzasadnieniem złożone zostało z przekroczeniem wspomnianego terminu, tak więc Sąd w oparciu o przepis art. 141 § 2 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 roku, Nr 153, poz. 1270) orzekł jak w sentencji postanowienia.
/-/W. Długaszewska