Uzasadnienie
W. P. "S." Sp. z o.o. w K., pismem z dnia 24 lipca 2018 roku, zostało zobowiązane do uiszczenia, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, wpisu sądowego w kwocie 100,00 zł pod rygorem odrzucenia skargi (k. 10 akt sądowych).
Wezwanie zostało prawidłowo doręczone w dniu 26 lipca 2018 roku (k. 12 akt sądowych). Końcowy termin na uiszczenie opłaty upływał z dniem 2 sierpnia 2018 roku (czwartek). Wpis od skargi został uiszczony w dniu 03 sierpnia 2018 roku (k. 13 akt sądowych), a więc jeden dzień po upływie terminu na dokonanie tej czynności.
Zgodnie z art. 85 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. 2017, poz. 1369 ze zm.) czynność w postępowaniu sądowym podjęta przez stronę po upływie terminu jest bezskuteczna. Natomiast skarga, od której nie został uiszczony wpis (uiszczono go prawnie bezskutecznie) podlega odrzuceniu - art. 220 §3 P.p.s.a.
Stosownie do art. 232 §1 pkt 1 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi sąd z urzędu zwraca stronie cały uiszczony wpis od pisma odrzuconego.
Z tych względów, na podstawie art. 58 §3, art. 220 §3 oraz art. 232 §2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.