Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniuz 17 marca 2009 r., sygn. akt III SA/Po 505/08

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Skład
Sędzia WSA Mirella Ławniczak przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 17 marca 2009r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi E. K. i M. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia (...), nr (...) w przedmiocie umorzenia postępowania odwoławczego w sprawie cofnięcia zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych postanawia odrzucić skargę /-/ Mirella Ławniczak T.M.d WSApost.1—sentencja postanowienia

Uzasadnienie

E. i M. K. wnieśli skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia (...), nr (...) umarzającą postępowanie odwoławcze od decyzji Burmistrza Miasta i Gminy z dnia (...), nr (...) umarzającej postępowanie dotyczące cofnięcia zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w sklepie przy ul. (...) w B. W odpowiedzi na wezwanie do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego w wysokości (...) zł skarżący wnieśli wypełnione na urzędowych formularzach wnioski o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.

Postanowieniami z dnia 20 listopada 2008r. referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu odmówił skarżącym przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. Orzeczenia te uprawomocniły się od dnia 4 grudnia 2008r.

Zarządzeniem z dnia 22 grudnia 2008r. skarżący zostali wezwani do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od skargi w kwocie (...) zł, w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia.

Powyższe wezwanie zostało im doręczone w dniu 30 grudnia 2008r. (zwrotne potwierdzenie odbioru – k. 57 akt sądowych).

Skarżący nie wykonali zarządzenia w zakreślonym 7- dniowym terminie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Z kolei § 3 art. 220 wyżej wymienionej ustawy stanowi między innym, że skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

W przedmiotowej sprawie, zarządzenie wzywające skarżących do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od skargi w kwocie (...) zł zostało im doręczone dniu 30 grudnia 2008r. Ostatni dzień terminu określonego zarządzeniem z dnia 22 grudnia 2008r. przypadał na 6 stycznia 2009r.

Skarżący nie uiścili w wyznaczonym terminie wpisu od skargi. W konsekwencji Sąd zastosował rygor przewidziany w zarządzeniu i na podstawie powołanych przepisów, orzekł jak w sentencji.

/-/ Mirella Ławniczak

T.M.d

Pod tą sygnaturą także: dokument z 20 listopada 2008 r., dokument z 20 listopada 2008 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.