Uzasadnienie
Decyzja organu II instancji została doręczona stronie w dniu 19.01.2015 r.
Skarga została wniesiona pismem z dnia 13.04.2015 r. wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do dokonania tej czynności.
Postanowieniem z dnia 4.09.2015 r. Sąd odmówił stronie przywrócenia terminu do wniesienia skargi.
Postanowienie odebrano na poczcie dnia 23.09.2015 r. (k. 47, 49).
Pismem nadanym na poczcie dnia 1.10.2015 r. wniesiono zażalenie na powyższe postanowienie.
Strony wezwano o uzupełnienie zażalenia poprzez jego podpisanie – w terminie 7 dni od doręczenia wezwania. W przepisanym terminie zażalenie podpisał K K. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje:
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej: p.p.s.a., zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od doręczenia postanowienia.
Zażalenie wniesione po tym terminie podlega odrzuceniu na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a.
W niniejszej sprawie przedmiotowe postanowienie odebrano na poczcie dnia 23.09.2015 r. (k. 47, 49). Termin 7 dni upływał skutecznie z dniem 30.09.2015 r. Zażalenie wniesiono po tym terminie - pismem nadanym na poczcie dnia 1.10.2015 r.
Mając powyższe na względzie, Sąd postanowił jak w sentencji na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a.