Uzasadnienie
Postanowieniem Referendarza Sądowego tutejszego Sądu z dnia 18 lipca 2014 r. odmówiono skarżącej spółce przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
W konsekwencji zarządzeniem Przewodniczącego z dnia 21 sierpnia 2014 r. wezwano stronę skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł. w terminie 7 dni od doręczenia pisma pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie to doręczono spółce w dniu 29 sierpnia 2014 r. (k. 32 akt sądowych).
W wyznaczonym 7 - dniowym terminie strona nie uiściła przedmiotowego wpisu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2 i 3, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. W razie bezskutecznego upływu tego terminu przewodniczący wydaje zarządzenie o pozostawieniu pisma bez rozpoznania. Natomiast stosownie do art. 220 § 3 powołanej ustawy skarga, od której nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął z dniem 5 września 2014 r. W zakreślonym terminie wpis nie został opłacony.
Stosownie do przytoczonych powyżej przepisów, w przypadku nieuiszczenia wpisu w zakreślonym terminie skarga podlega odrzuceniu na podstawie art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. W konsekwencji Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.