Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 §1 ustawy dnia 30 sierpnia 2002 roku - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2017, poz. 1369 ze zm. – dalej P.p.s.a.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Skarga została wniesiona w dniu 08 września 2017 roku. Termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 28 sierpnia 2017 roku.
Skarżący, za pośrednictwem organu, złożył wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi (k. 14 akt sądowych). Sąd prawomocnie odmówił przywrócenia terminu do wniesienia skargi (k. 23 oraz k. 67 akt sądowych).
Czynność w postępowaniu sądowym podjęta przez stronę po upływie terminu jest bezskuteczna - art. 85 P.p.s.a. Skarga złożona po upływie terminu do jej wniesienia podlega odrzuceniu – art. 58 §1 pkt 2 P.p.s.a.
Z uwagi na powyższe, na podstawie art. 58 §1 pkt 2 i §3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzeczono jak sentencji postanowienia.