Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia [...] r. referendarz sądowy odmówił stronie skarżącej przyznania prawa pomocy. Postanowienie wraz z pouczeniem zostało doręczone stronie w dniu 9 marca 2012 r. (k. 57).
W dniu 11 kwietnia 2012 r. strona skarżąca złożyła sprzeciw (k. 70).
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje
Zgodnie z art. 259 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270) - dalej p.p.s.a., od zarządzeń i postanowień o których mowa w art. 258 § 2 pkt 6-8 p.p.s.a., strona może wnieść do właściwego wojewódzkiego sądu administracyjnego sprzeciw w terminie 7 dni od dnia doręczenia zarządzenia lub postanowienia.
Stosownie do art. 259 § 2 p.p.s.a. sprzeciw wniesiony po terminie sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym.
Z powyższego wynika, iż procesową konsekwencją złożenia środka zaskarżenia, jakim jest sprzeciw, po terminie jest konieczność jego odrzucenia.
Zaskarżone postanowienie zostało doręczone stronie w dniu 9 marca 2012 r., zatem przewidywany ustawą termin do wniesienia środka zaskarżenia upłynął 16 marca 2012 r., podczas, gdy sprzeciw został wniesiony przez stronę w dniu 11 kwietnia 2012 r. – data nadania w urzędzie pocztowym (k. 70 akt sądowych), a więc po terminie.
Mając na uwadze powyższe, na podstawie art. 259 § 2 p.p.s.a., orzeczono jak w sentencji postanowienia.