Uzasadnienie
A. wnieśli w dniu 16.10.2009 r. bezpośrednio do tut. Sądu skargę na decyzję SKO w przedmiocie ustalenia wymiaru podatku rolnego za 2009 r. Została ona przekazana do organu II instancji przesyłką pocztową nadaną w dniu 20.10.2009 r.
Przedmiotowa decyzja organu odwoławczego została doręczona na adres skarżących w dniu 09.09.2009 r. (k. 12 akt administracyjnych).
W skardze zawarto wniosek o przywrócenie terminu do jej wniesienia.
Prawomocnym postanowieniem z dnia 10.12.2009 r. WSA w Poznaniu odmówił stronom przywrócenia terminu do wniesienia skargi.
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr. 153, poz. 1270 ze zm.) mogli wnieść przedmiotową skargę w terminie 30 dni od dnia doręczenia decyzji. Ostatni dzień tego terminu przypadał w niniejszej sprawie na 09.10.2009 r.
Ze względu na to, że skarga została ostatecznie wniesiona do właściwego organu – SKO po upływie wyznaczonego terminu (tj. w dniu 20.10.2009r. – k. 6 akt sądowych), a wniosek strony o przywrócenie terminu do jej wniesienia nie został uwzględniony, Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt. 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł o jej odrzuceniu.
/-/ W. Długaszewska