Uzasadnienie
Pismem z 24 marca 2010 r. Skarżąca – M. sp. z o.o. z siedzibą w W. wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z [...] lutego 2010 r. w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania w podatku dochodowym od osób prawnych za 2004 r.
Po uprawomocnieniu się postanowienia z 11 czerwca 2010 r. odmawiającego przyznania Skarżącej prawa pomocy, zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z 21 lipca 2010 r., wezwano ją do uiszczenia należnego w sprawie wpisu od skargi w kwocie 1.500 zł.
W dokumentach księgowych Sądu dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano jednak takiej wpłaty.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270, z późn. zm.; dalej powoływanej jako "p.p.s.a.") sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma - w tym przypadku skargi - od którego nie zostanie uiszczona należna opłata - w tym przypadku wpis. W razie nieopłacenia skargi wzywa się wnoszącego, aby uiścił należny wpis, a niewykonanie tego wezwania w terminie skutkuje odrzuceniem skargi na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.
Z akt niniejszej sprawy wynika, że pomimo prawidłowo doręczonego w dniu 9 sierpnia 2010 r., wezwania do uiszczenia wpisu od skargi, Skarżąca wpisu tego nie uiściła. Termin do jego uiszczenia upływał w dniu 16 sierpnia 2010 r. (poniedziałek).
Z tej przyczyny Sąd odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., zgodnie z którym odrzuceniu podlega skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.