Uzasadnienie
W dniu 23 marca 2018 r. M.L. (dalej: "Skarżący") wniósł skargę na postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...] lutego 2018 r. utrzymujące w mocy postanowienie Naczelnika [...] Urzędu Skarbowego W. z dnia [...] listopada 2017 r. w sprawie uznania za niezasadny zarzut nieistnienia obowiązku wskazanego w tytule wykonawczym z dnia 27 lutego 2017 r., wystawionym przez Pocztę Polską S.A. Dyrektora Centrum Obsługi Finansowej.
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z 18 maja 2018 roku Skarżący została wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 100 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
W dniu 21 czerwca 2018 r. do Sądu wpłynął wniosek Skarżącego o zwolnienie od kosztów sądowych - uiszczenia wpisu sądowego od skargi.
Postanowieniem z 24 września 2018 r. starszy referendarz sądowy odmówił przyznania Skarżącemu prawa pomocy.
Zarządzeniem z 5 grudnia 2018 r. wezwano Skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia z 18 maja 2018 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi, podając kwotę należnego wpisu sądowego. W odpowiedzi na wezwanie, Skarżący wniósł o zwolnienie od kosztów sądowych w zakresie wpisu od skargi.
Postanowieniem z 3 kwietnia 2019 r. starszy referendarz sądowy odmówił Skarżącemu przyznania prawa pomocy. Postanowieniem z 28 maja 2019 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie referendarza sądowego.
Zarządzeniem z 2 stycznia 2020 r. wezwano Skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia z 18 maja 2018 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi. Wezwanie doręczono 3 lutego 2020 r.
Z ewidencji księgowej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, dotyczącej opłat sądowych wynika, że Skarżący nie uiścił wymaganego wpisu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
W myśl art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm., dalej jako "p.p.s.a.") od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismem takim jest między innymi skarga.
Jeśli należny wpis nie został uiszczony, wzywa się wnoszącego skargę do jego uiszczenia. W myśl natomiast art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
Jak wynika z akt sprawy wezwanie do uiszczenia należnego wpisu od skargi zostało doręczone Skarżącemu w dniu 3 lutego 2020 r. Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu upłynął zatem 10 lutego 2020 r., zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Skarżący mimo prawidłowego wezwania, nie uiściła należnego wpisu.
W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 p.p.s.a., Sąd postanowił jak w sentencji.