Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 23 września 2009 r. pełnomocnik skarżącego J. G. został wezwany do uiszczenia wpisu w wysokości 100 zł od zażalenia na postanowienie Sądu z 4 września 2009 r. (w kasie Sądu bądź na wskazany rachunek bankowy) z pouczeniem, że nieuiszczenie wpisu w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania spowoduje odrzucenie zażalenia.
Odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu doręczono pełnomocnikowi Skarżącego w dniu 1 października 2009 r., a zatem wyznaczony w nim siedmiodniowy termin upłynął w dniu 8 października 2009 roku.
Pomimo upływu wyznaczonego terminu nie dopełniono wskazanej w wezwaniu czynności, tj. nie uiszczono należnego wpisu od zażalenia.
Zgodnie zaś z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, póz. 1270 ze zm.; dalej powoływanej jako "p.p.s.a.") zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.
W tej sytuacji, wobec nieuiszczenia wpisu w wyznaczonym terminie, Sąd na podstawie przywołanych przepisów postanowił jak w sentencji.