Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ("WSA") postanowieniem z [...] lipca 2018 r. odmówił wstrzymania decyzji wskazanej w komparycji niniejszego postanowienia.
Z. W. ("Skarżąca"), reprezentowana przez pełnomocnika, pismem opatrzonym datą 20 sierpnia 2018 r., wniosła zażalenie na powyższe postanowienie.
Zarządzeniem z 23 sierpnia 2018 r. wezwano Skarżącą za pośrednictwem pełnomocnika do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia w kwocie 100 zł.
Przesyłka zawierająca odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego została uznana za doręczoną 13 września 2018 r. (k. 57 akt sądowych).
Zgodnie z Rejestrem Opłat Sądowych WSA (poz. 26393), wpis od zażalenia uiszczono 21 września 2018 r.
Zarządzeniem z 17 października 2018 r. wezwano pełnomocnika Skarżącej do przedstawienia bankowego zaświadczenia potwierdzającego datę uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia oraz dokumentu, z którego wynikałoby, że w dacie złożenia dyspozycji przelewu na koncie bankowym zleceniodawcy pozostawały środki pozwalające na realizację ww. płatności w terminie 7 dni pod rygorem uznania, że wpis od zażalenia został uiszczony 21 września 2018 r. Wezwanie zostało doręczone 5 listopada 2018 r. pełnomocnikowi Skarżącej. Pełnomocnik Skarżącej nie zadośćuczynił wezwaniu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.) zwana dalej p.p.s.a., Sąd odrzuca zażalenie od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Zarządzenie z 23 sierpnia 2018 r. wzywające do uiszczenia wpisu od zażalenia zostało uznane za doręczone 13 września 2018 r., a więc termin do uiszczenia wpisu mijał z dniem 20 września 2018 r.
Zgodnie z Rejestrem Opłat Sądowych WSA (poz. 26393), wpis od zażalenia uiszczono 21 września 2018 r. W terminie zakreślonym przez Sąd, nie został uiszczony wpis od zażalenia. Ponadto pełnomocnik Skarżącej nie zadośćuczynił wezwaniu do przedstawienia bankowego zaświadczenia potwierdzającego datę uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia oraz dokumentu, z którego wynikałoby, że w dacie złożenia dyspozycji przelewu na koncie bankowym zleceniodawcy pozostawały środki pozwalające na realizację ww. płatności w terminie 7 dni pod rygorem uznania, że wpis od zażalenia został uiszczony 21 września 2018 r. Dlatego też na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. należało orzec jak w sentencji postanowienia.